fbpx

HappyAlpaca.pl

ALPAKI LACHOWICE

Hodowlę Alpak w Lachowicach (woj. małopolskie) tworzą alpaki rasy huacaya: dwie samiczki i cztery samce. Wśród naszych cudownych alpak znajdziecie Chmurkę, Czekoladkę, Antosia, Gabrysia, Kubusia i Węgielka. Każdy z naszych przyjaciół inaczej wygląda i każdy ma nieco inny charakter.  Na spacer możecie zabrać naszych alpaczych chłopaków. Samiczki za to nacieszą Wasze oczy w zagrodzie.

CHMURKA

Szara Chmurka jest starszą z samiczek, na świat przyszła 4 grudnia 2014 roku. Jej ojcem jest prawdziwy Chilijczyk z rodowodem – Silver Bullet ze słynnej hodowli Quintessence Alpacas. Jej mamą jest natomiast samiczka o imieniu Black Pearl. Chmurka jest szefową naszego stada – to właśnie jej podporządkowują się pozostałe z alpak. To ona jako pierwsza je i domaga się smakołyków. Ale to także ona jako pierwsza podchodzi do okna szopy, by sprawdzić czy na jej rodzinę nie czyha niebezpieczeństwo. Gdy uzna, że coś im grozi, zaczyna wydawać charakterystyczny dźwięk. Chmurka jest nie tylko bardzo opiekuńcza, ale też jest bardzo łagodna.

CZEKOLADKA

Brązowa Czekoladka przyszła na świat 10 lutego 2015 roku. Jako że jest młodsza, pokornie podporządkowała się Chmurce, lubi trzymać się w jej cieniu. Jest mniej śmiała, ale mimo to zawsze jest ciekawa tego, co dzieje się dookoła. Grzeczna i spokojna, bardzo lubi dzieci. W Lachowicach doczekała się już potomstwa. Jest mamą naszego Węgielka.

ANTOŚ

Antoni o nasz chłopak o jasnym umaszczeniu (favn) z charakterystyczną, brązową plamką na lewej, tylnej nóżce (zobaczyć ją można jedynie, gdy jest ostrzyżony). Urodził się 13 marca 2018 roku. Antoś jest najbardziej przebojowy. Z racji swojego silnego charakteru pełni rolę szefa męskiego stada. Uwielbia wygłupy i zabawy ze swoimi kompanami. Antoś bardzo lubi, gdy się go przytula – śmiało można nazwać go pieszczochem.

GABRYŚ

Drugi z naszych chłopaków urodził się 19 stycznia 2018 roku. Gabryś ma brązowe umaszczenie. Chociaż jest nieco starszy od Antosia, woli trzymać się w jego cieniu. Razem z Antosiem lubią gonić się dookoła chatki, czasami się siłują i skubią po nóżkach. Tak jak dla pozostałych członków stada – ulubionym smakołykiem Gabrysia jest pokrojona w plasterki marchewka. Gabryś jest niesamowitym przylepą, uwielbia pieszczoty i chętnie obdarowuje wszystkich buziakami.

WĘGIELEK

Wegielek to najmłodszy chłopak w alpakarni Happy Alpaka w Lachowicach.  Węgielek – jak jego imię wskazuje – ma najciemniejsze ubarwienie wśród naszych alpak.  Urodził się w lipcu 2019 roku w Lachowicach. Jego mamą jest nasza Czekoladka. Jako, że jest najmłodszy chętnie bierze przykład ze swoich starszych wujków. Uwielbia brykać i powoli przygotowujemy go do spacerów z naszymi gośćmi.

KUBUŚ

Z województwa lubelskiego, przyjechał do nas Kubuś – młody, półtoraroczny samczyk o chilijskich korzeniach. Nasz nowy przyjaciel jest łagodny, spokojny i póki co dość nieśmiały Antoś i Gabryś przyjęli go bardzo ciepło: na początku było obwąchiwanie i duże zainteresowanie nowym kompanem, ale bez żadnej agresji czy niechęci. A jak zachował się nasz nowy chłopak? Od razu wziął się za jedzenie! Apetyt mu dopisuje.

GDZIE JESTEŚMY? LACHOWICE

Hodowla Happy Alpaca znajduje się w Lachowicach, w gminie Stryszawa (województwo Małopolskie, tuż przy granicy z Województwem Śląskim). Z centrum Suchej Beskidzkiej dojedziecie do nas w ciągu 10 minut samochodem. W ciągu kilkunastu minut samochodem dotrzecie do nas także z Zawoi (15 km), z Żywca czy Korbielowa.