fbpx

HappyAlpaca.pl

Spacer z alpakami

Alpaki to wspaniali towarzysze spacerów! Towarzyskie, przyjazne i… bardzo urocze. Kochacie chodzić po łąkach i patrzeć na przyrodę? Pozwólcie, że będą Wam w tym towarzyszyć puchate stworzenia!

Czy alpaki można wziąć na spacer?

Spacer z alpaką jest jak najbardziej możliwy. Co więcej, wielu zgodziłoby się ze stwierdzeniem, że dobrze byłoby go przepisywać na receptę. Dlaczego kontakt z alpakami jest dobry dla człowieka? Przede wszystkim dlatego, że dobrze wpływa na nasze samopoczucie. Alpaki są jak balsam, który łagodzi podrażnienia – z tym że nie dla skóry, a dla nastroju. Niwelują stres, koją nerwy, a kontakt z nimi sprawia, że zmęczenie szybciej znika, zaś powraca równowaga i poczucie spokoju. Nie bez powodu mówi się o alpakoterapii, czyli leczniczym kontakcie z tymi zwierzętami.

W beskidzkich Lachowicach pobyt może mieć wyjątkowo terapeutyczny i relaksujący wymiar. Wszystko dzięki połączeniu kontaktu z alpakami i spacerów na łonie natury, w niezwykle malowniczych okolicznościach przyrody.

Co to jest spacer z alpakami?

Alpaki nigdy nie mają dość! Z przyjemnością biorą udział w spacerach, chodząc po górskich łąkach i leśnych ścieżkach. Warto im towarzyszyć! Jak wygląda spacer z alpakami? W „Happy Alpaca” przygotowaliśmy dla Was specjalne trasy prowadzące po urokliwych, zielonych zakątkach Lachowic. Trasę przejdziecie w około godzinę. Na początku opiekun przekaże Wam krótki instruktaż dotyczący np. tego, jak prowadzić alpakę na specjalnej smyczy. Alpaki to zwierzęta łagodne i spokojne, więc pod kontrolą osób dorosłych mogą je prowadzić nawet dzieci. Są to też stworzenia stadne, dlatego na spacery zwykle wybierają się w parach. Zabierzcie ze sobą rodzinę lub znajomych i wspólnie bawcie się z alpakami oraz podziwiajcie widoki!

Co można robić w czasie spaceru z alpakami? Te zwierzęta kochają kontakt z ludźmi! Ucieszą się więc zarówno z samego faktu przebywania z Wami, jak i głaskania czy przytulania. Spacerując po lachowickich łąkach nie zapomnijcie o uwiecznieniu tego momentu na fotografiach. Zapewniamy – alpaki to wyjątkowo fotogeniczne stworzenia.

Trasy na spacer z alpakami – gdzie się wybrać?

Lachowice w gminie Stryszawa to idealnie miejsce na spacer z alpakami. Dlaczego? Ponieważ te zwierzęta uwielbiają rozległe, zielone tereny, ma których mogą biegać, gonić się czy też po prostu przechadzać się w towarzystwie swoich kolegów i oczywiście ludzi. W Beskidach zaś malowniczej przyrody nie brakuje. Dużo tu również łąk, pól, pastwisk i polan, z których rozpościera się przepiękna panorama i widok, który realnie koi zmysły. Potwierdzają to wszyscy, którzy odwiedzają mieszczącą się na wzgórzu hodowlę „Happy Alpaca”. Czy warto przekonać się o tym samemu? Zdecydowanie! Polecamy jednak zabrać ze sobą bliskich – dzięki temu wspominanie wspólnych chwil spędzonych z alpakami jeszcze długo po wizycie będzie wywoływało u Was uśmiechy.

Spacer z alpakami - cena

Ile kosztuje spacer z alpakami? Na początek należałoby właściwie zaznaczyć, że jest to przygoda bezcenna! Przede wszystkim dlatego, że poprawa samopoczucia czy redukcja napięć i stresów nie mają ceny i nie sposób wycenić ich wartości. A wszyscy wiemy, jak bardzo tego w dzisiejszych czasach potrzebujemy – odpoczynku, beztroski i relaksu. To właśnie to (i wiele więcej) zapewnia spacer z alpakami.

Jeśli zaś chodzi o konkretne informacje na temat ceny za spacer z alpaką, to jest ona zróżnicowana w zależności od tego, czy odbywamy go w tygodniu czy też w weekend. Standardowy koszt obejmuje możliwość uczestnictwa w spacerze rodziny lub grupy do 6 osób. Aktualne ceny spacerów z alpakami w hodowli „Happy Alpaca” można sprawdzić na naszej stronie internetowej – Cennik Hodowla Alpak.

Spacer z alpaką to niecodzienna przygoda – przyjedźcie do Lachowic i pozwólcie sobie na relaks i zabawę. Te puchate stworzenia dodadzą Wam energii – gwarantujemy!

GDZIE JESTEŚMY? LACHOWICE

Hodowla Happy Alpaca znajduje się w Lachowicach, w gminie Stryszawa (województwo Małopolskie, tuż przy granicy z Województwem Śląskim). Z centrum Suchej Beskidzkiej dojedziecie do nas w ciągu 10 minut samochodem. W ciągu kilkunastu minut samochodem dotrzecie do nas także z Zawoi (15 km), z Żywca czy Korbielowa.

Zadzwoń lub napisz i umów się na spacer z alpakami w Lachowicach!